Polskie Festiwale – Wyjątkowe festiwale, które przyciągają turystów

Polska to kraj słynący ze wspaniałych zamków i starożytnych ulic. Poza tym kultura polska jest również niezwykle wyjątkowa dzięki wyjątkowym festiwalom. Wyjeżdżając na polskie festiwale, turyści będą mieli okazję dobrze się bawić i lepiej poznać ten kraj.

Festiwal Polski – Wiking

To największe święto w Polsce, związane z religią, jest wydarzeniem kulturalnym o charakterze wspólnotowym. Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym regionu Wolin, odbędzie się szereg działań, takich jak: Wystawa broni bojowej, występy muzyczne i kulinarne itp.
Festiwal Wikingów, który odbył się po raz pierwszy w 1970 roku, przyciągnął setki tysięcy uczestników. Ludzie organizują festiwal, aby ich dzieci i wnuki wiedziały, jak stać się prawdziwym wojownikiem. Przyszłe pokolenia będą wiedziały, jak Wikingowie robili miecze… Festiwal Wikingów jest odważnie starożytny. Festiwal rozpoczyna się, gdy mężczyzna w tradycyjnym stroju z kwiatem trzyma róg i wstaje.

Festiwal Polski – Lajkonik

Święto Lajkonika obchodzone jest w pierwszy czwartek bezpośrednio po święcie Ciała Chrystusa. Festiwal ten odbywa się raz w roku, jest też sposobem na upamiętnienie zwycięstwa Polski nad najeźdźcą Czyngis-chanem.

Na tym festiwalu Polacy gromadzą się na dziedzińcu klasztoru Premonstraténia na Zwierzyńcu. Ludzie zwykle noszą tradycyjne polskie ubrania i noszą odznakę w kucyk.

Festiwal odbywa się równolegle z pochodem Lajkonika, z żywą muzyką i wieloma innymi hałaśliwymi zajęciami. Procesja wniosła radosną atmosferę, świętując zwycięstwa dawnych bitew. Zespoły muzyczne zagrają na instrumentach muzycznych, takich jak bębny, klarnet, flet itp. Stworzyło to żywą atmosferę festiwalu. Procesja rozpocznie się, gdy wielki bohater Lajkonik w długich pawich piórach wjedzie na tatarski dziedziniec na drewnianym koniu.

Festiwal Polski – Wianki

Festiwal odbywa się w środku polskiego lata, Wianki to wianek, nazwa festiwalu pochodzi od zwyczaju zrzucania wieńca do rzeki. Skala tego festiwalu jest największa w Krakowie.

Na festiwalu młodzi mężczyźni i kobiety będą nosić tradycyjne stroje i dobierać się w pary. Razem robili wieńce i tańczyli przy ognisku. Młode kobiety znakowały swoje wieńce jakimś drzewem, a następnie wypuszczały je do rzeki. Na podstawie ruchu wieńca po rzece ludzie będą przewidywać swoją przyszłość.
Oprócz tych 3 dużych polskich festiwali, jest jeszcze wiele innych festiwali specjalnych. Ty i Twoja rodzina, krewni i przyjaciele przyjedźcie tutaj, aby do nas dołączyć!