Jak odróżnić naturalne meble drewniane?

Wyróżnij 3 rodzaje naturalnego drewna powszechnie używanego jako stoły i krzesła oraz meble

  • Stół i krzesła dębowe

Istnieją dwa rodzaje naturalnego dębu, biały dąb i czerwony dąb, które są importowane głównie z Rosji i Stanów Zjednoczonych. Dzięki zaletom twardego drewna, łatwego w obróbce, pięknego dużego słojów, gładkich słojów i szczególnie łatwego do barwienia, białe i czerwone drewno dębowe jest bardzo popularne w meblach.
Dąb biały ma proste, długie słoje, więcej promieni i plam niż dąb czerwony, biel dębu białego jest blada, a dąb lany ma barwę białą do jasnobrązowej. Różnica polega na tym, że drewno twardzielowe tych dwóch rodzajów jest jasnobrązowe do ciemnobrązowego (biały dąb), różowo-czerwonego brązu (czerwony dąb).

  • Stół i krzesła z drewna brzoskwiniowego

Stoły i krzesła wykonane z drewna brzoskwiniowego są równie popularne jak dąb importowany ze względu na cenę i jakość. Stoły i krzesła z drewna brzoskwiniowego są często bardzo odporne na wodę, pleśń i termity, salon i kuchnia są cieplejsze i bardziej luksusowe niż meble z drewna brzoskwiniowego.
Patrząc na drewno, można zobaczyć piękne słoje drewna, gładkie słoje, twarde drewno i brzoskwiniowy kolor.

  • Stoły i krzesła z jesionu

Widoczną zaletą drewna jesionowego jest to, że jest twarde, twarde i łatwe do bejcowania. Modele stołów i krzeseł z drewna jesionowego są wybierane przez wielu klientów ze względu na ich luksusowe wzornictwo i nowoczesny styl.
Słoje drewna jesionowego to proste usłojenie, dość duża, chropowata powierzchnia drewna. Kolor drewna bielu waha się od bladego do mlecznobiałego. Twardziel jest szaro-brązowa, ziarnisto-brązowa, żółta lub żółta z brązowymi paskami.

Funkcje do identyfikacji stołów i krzeseł wykonanych z naturalnego drewna

Naturalne drewniane stoły i krzesła często wnoszą elegancję do przestrzeni domu poprzez drobiazgowe i misternie rzeźbione detale, wystarczy zobaczyć gołym okiem, by dostrzec wyrafinowanie i wartość przedmiotu.
Jeśli jest to dokładnie wysokiej jakości naturalne drewno, użytkownicy uzyskają komfort użytkowania, naturalne usłojenie przebiega od przodu do boku, a następnie do tyłu w jednolity blok. Słoje naturalne i harmonijne, nie mieszane, mniej luksusowe jak usłojenie poddane obróbce przemysłowej.
Meble z naturalnego drewna nie zawierają substancji chemicznych więc nie są szkodliwe dla zdrowia, pachnące drewnem, niektóre mają swój charakterystyczny zapach.
Stoły i krzesła wykonane z naturalnego drewna mają większą wagę, produkt cechuje trwałość w czasie, mniej wypaczeń, szczelne łączenia i naturalny kolor drewna. Drewniana powierzchnia również nie łuszczy się.
Mamy nadzieję, że wiedza zawarta w powyższym artykule pomoże Ci wybrać odpowiedni zestaw mebli z naturalnego drewna, w odpowiedniej cenie, o odpowiedniej jakości!